מה אני עושה בביגור 2015

אז שוב מגיע סדר פסח ויש לי בית ריק,
כן אני חוזר מחו"ל לאכול גפילטע, דג מלוח,
עם איזה קציץ בקר בטוח, ויש לי ימבה תוכניות לכל אירוח,
יש ביגור, יש סדרכבשן גמדים,
ואולי גם יום צילומים להקלטות סרטונים,
אז לא כדאי לאחר, ולא כדאי לוותר,
אז כן כדאי שתסתדר – וכדאי שתמהר,
כי על המשחקים שלי כולם בונים, כולם רוצים להיות בפנים, rule-lawyers מלוכלכים,
יש! גם!
טורניר מבוכים, פרסים לזוכים, שירשמו לו לפחות מאתיים חמישים (תשעים אחוז מנצ'קינים! – הישג מרשים לכל הדיעות)
וגם חבל שלא להיות – בהקלטה הזאת!

יהיה פיצוץ, פיצוץ יהיה, יהיה פיצוץ, פיצוץ יהיה

נשלח ב אישי עם התגית: , , , ,

טורניר חוקרי המבוכים 2015

טורניר חוקרי המבוכים הוא הרפתקה תחרותית בכנס ביגור 2015, בו חמש חבורות הרפתקנים עוברות את אותה ההרפתקה בו-זמנית, והשחקנים הטובים ביותר מכל קבוצה נבחרים לקבל פרסים.
המשחק יתנהל בשיטת "העידן ה-13", גרסה פשוטה ומעודדת יצירתיות של מבוכים ודרקונים. אם אתה יודע לגלגל ק20, אתה יודע איך לשחק.

הירשמו עכשיו!

טורניר? עם פרסים והכל?

בהחלט! השחקנים ימדדו בידי עמיתיהם והמנחה: מי גילם את הדמות המעניינת ביותר? מי תרם הכי הרבה להתקדמות החבורה? מי תרם ליצירת עולם וסיפור יצירתי ומגניב? ובסוף יחולקו פרסים למצטיינים!
המקום הראשון יזכה במגדיר המפלצות של העידן ה-13, המפוצץ ברעיונות מגניבים לשימוש במפלצות למשחק. שני המקומות הבאים יזכו בשוברי הנחה לחנות של Pelgrane Press, אחת החברות המובילות בחדשנות בעולם המשחקים כיום.

מה משחקים?

העידן ה-13 היא מבוכים ודרקונים בלי הבלגן ועם כל הכיף. הנה כמה דוגמאות לחוקים מהשיטה:

 • קובית ההסלמה – כל סיבוב קרב, הגיבורים מקבלים 1+ הולך ומצטבר לכל ההתקפות, כדי להאיץ את הקרב.
 • אייקונים יוצרים סיפורים – כל דמות מקושרת לשני אישים חשובים מאוד בעולם, ויכולה להשתמש בקשר הזה כדי להשיג יתרונות במהלך ההרפתקה, חפצים קסומים ועוד – אבל לעיתים, יש תסבוכים!
 • הדבר הייחודי שלך – לכל דמות יש משהו יחודי, בלעדי, שמבדיל אותה מכל אדם אחר בעולם – ויכול להשפיע על הסיפור באופן מהותי.
 • להיכשל קדימה – גם אם לא הצלחת בגלגול, זה לאו דווקא אומר שהחטאת\נכשלת. לעיתים קרובות זה דווקא יגיד שהצלחת, אבל במחיר לא צפוי ולא רצוי.

כל החוקים יוסברו בתחילת המשחק, שיתנהל כולו בעברית, לנוחות כולנו.

איך להתכונן לטורניר?

הקשיבו להקלטה של המנחים לומדים את המשחק, ולמדו אותו בעצמכם! בנוסף, תנו מבט בדפי הדמות, והכירו אותם עוד לפני שאתם ניגשים לשולחן.

 

(בהערת צד, דפי הדמות האלו אינם מייצגים לשיטה; הם כוללים פחות יכולות, או יכולות פשוטות יחסית, עקב צרכי הטורניר)

איך עובד השיפוט?

בסוף ההרפתקה כל שחקן יקבל דף עם הסעיפים הבאים:

 • עם מי מהאחרים בשולחן היה לו הכי כיף לשחק.
 • מי היה הכי יצירתי עם השיטה, והשתמש יפה באייקונים שלו, בדבר הייחודי שלו, וביכולות שלו כדי לקדם את החבורה.
 • מי גילם את הדמות באופן הכי מעניין, כך שהיה כיף לצפות בה והיא יצרה סיפור מעניין.

המנחה בינתיים מדרג שני שחקנים שהיו הכי סבבה לטעמו.

השחקנים שזכו בציונים הגבוהים ביותר מכל השולחנות הם המועמדים לפרס. או-אז יעלו השחקנים האלו בפני המנחים, שיקשיבו להם מתארים את הקטע הכי מגניב של דמותם מהמשחק, ויתנו ניקוד בהתאם. השחקן במקום הראשון מקבל את מגדיר המפלצות! המשחק והשיפוט מתרחשים כולם ברוח ספורטיבית טובה – הכי חשוב לנו שכולם יהנו מהמשחק, עם מלא הרפתקאות שיהיה כיף לספר עליהן אחר כך.

מה עוד?

השחקנים יחולקו לשולחנות לפי טווחי גילאים. כל שולחן מקבל את אותן דמויות מוכנות, כל דפי הדמות בעברית.

השחקן יצטרך להחליט מהו הייחוד של דמותו. הנה כמה דוגמאות לייחודים, אך במשחק תתבקש להמציא משלכם!

 • נשמתי האלפית התגלגלה לגופו של גמד, ומעולם לא התרגלתי לכך.
 • אני הוא האחרון משושלת רוכבי הדרקונים, ועלי לשמור על המסורות הנשכחות שלנו.
 • טרול נשך את רגל ימין שלי, אך למרבה ההפתעה היא גדלה לגמרי מחדש בתוך כמה שעות. מאז נראה שיש לה רצון משלה!
 • גודלתי בידי מפלצות מבוך מילדות, ואני כמו שמוגלי היה בג'ונגלים, רק במבוכים.

לאחר מכן יתבקש השחקן לבחור בשני האייקונים שדמותו קשורה אליהם, מתוך רשימה. יהיה עליו להחליט כיצד להשתמש בהם במשחק, באופן יצירתי ומועיל (החוקים לכך יוסברו כבר ליד השולחן). בשנה שעברה היו אייקונים כמו שליט המתים, מלך הגמדים, נסיך הצללים. מי יהיו האייקונים השנה? מה יהיה הקשר שלך אליהם?

 • אולי הלוחם שלך נשבע להשמיד את שליט המתים, שאינו אלא סב-סבו? אולי במהלך ההרפתקה יסתבר שהוא יודע סודות חשובים על שליט המתים.
 • אולי הכוהנת שלך נשלחה למשימה בידי מלך הגמדים, אך החליטה לברוח מהאחראיות? אולי בדיוק ברגע הנכון יתגלה שהיא מחזיקה עדיין באחד החפצים הקסומים שניתן בידה.

איך ההרפתקה שלכם תתפתח, כשהקשרים האלו יבואו לידי ביטוי במשחק? אתם מחליטים!

הירשמו כאן!

 

הטורניר מתרחש זו השנה השנייה; הטורניר הקודם הסתיים בהצלחה, וניתן גם להוריד את ההרפתקה שנכתבה עבורו.

נשלח ב אישי עם התגית: , , , ,

חרון הצדיקים 2-14 – עלובים ואלופים

הקלטת המשחק השבועי שלנו – ההרפתקה השנייה של מסלול ההרפתקאות Wrath of the Righteous של פאת'פיינדר. הצטרפו אלינו בהרפתקה להציל את מנדב מהשדים!

הרשמה באייטיונס, או ב-RSS

המנחה: רועי, המובחר באדם

לפי סדר הליכה:

ברין אשת אייסלי (גיל): בת-אנוש סיירת 7, ילידת מנדב ובת לאבירים צלבנים, המבקשת להמשיך את מורשתה ולוודא את בטחונה של אחותה האבודה.

זמלופיה "אין מן הנמנע" בילהאר (אני, ערן): זדה פלאדינית של איומדה 7, המחפשת לזכך את נשמתה הכלואה בגוף טמא, מאז שזכתה בהתגלות אלוהית בצעירותה.

ג'ק באקל (בן): אלף ברברי 7, חבר החיות, חופר באויביו בציפורניו בלבד, נושא שק בצלים.

אגייר החכם באדם (בנבון): בן-אנוש אשף 7, סודות לאינספור מכבידים עליו, מחשבותיו חוקרות כל נתיב.

קארוליוס (אביב): גמד אורקל של מסתורין הזמן 7, תולדות חייו אבדו בנבכי זכרונותיו הרואים עתיד ועבר גם יחד.

ג'וד (יהודה): בן- אנוש אינקוויזיטור 7, מופיע ונעלם במסתוריות!

נשלח ב

השאלה השבועית – מלא גועלים של גועל

השאלה השבועית נשלחת כל שבוע (בערך), ומוצגת כאן לפי סדר התשובות שהתקבלו. 

השבוע הרגנו אל מתים. נתקלנו באל-מת מיוחד למדי שיכול לשלוח את רוחו החוצה ולמרבץ אותנו. אח"כ ברין נתקלה באנטי ברין והפכה אותו לכרית סיכות.
בסשן השני נכנסו לקבר ושם נתקלנו שוב באל מת משחרר הרוחות. אחרי שהוא פגע בג'וד ובאייגר ושאב לנו קצת חוסן. ג'וד הלך לו בלי להגיד מילה לאף ודקר למוות בחורה חסרת אונים לבושה בשריון של צלבנית.
לאחר מותה היא שינתה צורה והפכה לאל מת משגר הרוחות. מה הדבר שעבר לדמויות שלכם כשראיתם את ג'וד מבצע את המעשה הנורא הזה?

ג'וד

לאחר שהמגה-גועל מת בקרב, נשאר רק האל-מת הנורא.
הוא הופיע בכל מקום והתקיף ללא רחם.
לאחר כמה פעמים שפגע בג'וד ובאייגר, ג'וד החליט שצריך לטפל בו פעם אחת ולתמיד.
ג'וד וברין לא מצאו דלת סתרים אשר תוביל לגופו הפיזי, אך ג'וד לא התייאש, הוא התרכז וחיפש רוע. בהתחלה הוא איפס את חושיו כנגד הרוע הכללי שבאזור ואז החל לחפש רוע בולט יותר. מקור הרוע היחיד שהופיע היה בסביבת הצלבנית חסרת ההכרה.
בזמן ששאר החבורה ניסתה להלחם באל-מת, הוא פסע לכיוונה. ג'וד ידע שלעולם לא יוכל לסלוח לעצמו אם הוא יהרוג אישה חפה מפשע ולכן החליט להטיל מסביבה מעגל נגד רוע במטרה לנסות לקטוע את הקשר בינה לבין רוחו של האל מת.
הלחש עבד חלקית, האל-המת נפגע ועזב את הקבוצה להתקיף את ג'וד. בתגובה ג'וד נעץ את חרבו בידה של האישה על מנת להעיר אותה ולקטוע סופית את הקשר. האישה התעוררה בזעקה והיצור נעלם. היא פנתה לג'וד ואמרה לו, "ארורים תהיו, לא תוכלו לנצח אותי". מבלי לחשוב פעמים הוא נעץ את חרבו בליבה עד אשר היא ננעצה בריצפה ואז הוא המשיך עוד קצת.

הוא לא הסתכל על חבריו, הוא לא רצה לראות איך הם מגיבים למעשה. לאחר כמה רגעים לחש שינוי הצורה פג ובמקום הצלבנית שכב האל מת חסר חיים. ג'וד שלף את חרבו ניגב ממנה את הדם השחור, פנה לברין ואמר לה "בואי, צריך להפגש עם האב הקדמון שלנו לראות אם מה שעשינו פה משנה משהו." ויצא מהקבר.
ברין וזמלופיה הלכו איתו וראו כיצד צבא רוחות הצלבנים העתיקים התייצב לצד צבא הפאלדינים כנגד צבא הגועלים ועזר לו להשמידם סופית מדרזן.

ג'ק באקל

ג'ק הביט בג'וד בזמן שלהב הסכין ננעצה בחזה הפלדינית, ובעוד הלהט התפשט על פני ג'וד, ג'ק חש חוסר אונים ומבוכה.
בקרב המתפתח זינק ג'ק קדימה. לפעול לפני זלומפיה, לפני אייגר, לפני ג'וד, לפני שמישהו אחר יפעל. בראשו ברין הייתה צורחת בכאב בעודה נופלת ארצה להתבוסס בדמה.

בשבועות הלחימה שעברו התרגל ג'ק להסתמך על קריאות ההיסתערות של זלומפיה, על תזמוני הקסמים של אייגר, על יכולות הריפוי של ג'וד, על אזהרותיו של קרוליוס (נא לתקן אם טעיתי בשם) והנורא מכל – על מהירות חציה וקור רוחה של ברין, שהייתה כאלה שתנועותיה מכתיבות את קצב הקרב. כעת הייתה ברין מכווצת, חלשה וצווחת, כאותם זדים, גולים ושדים שהרג במו ידיו. בעוד ברין צונחת מתה, שקל ג'ק לרגע את האפשרות לגאול אותה מייסוריה אך כאשר ראה כי זלומפיה ניגשת להניח ידיים על ברין שינה את תשומת ליבו והתמקד בלהרוג את הצרחות האימה שהידהדו בראשו, ועם כל חבטה, חבט ג'ק בעצמו לנפץ את התחושה.

ג'ק לא הביט על ברין. לא כשעמדה על רגליה לצד זלומפיה ונדמה שהצבע חזר לפניה, לא כשג'וד ניגש אליה וברכות ליטף את עורה, לא כשאייגר אמר לה בהקלה כי שמח שלא קרה לה דבר. בראשו של ג'ק ברין צרחה והייתה עוד רגע מתה. ג'ק עשה מה שידע והתרגל לעשות, לרוץ ולפרפל קדימה. כל המקום היה מחראת זרדים קלטית והוא החליט לעקור את כולם. גופו של ג'ק נשא את מילותיו ובעוד יריבו מחודד האוזניים סיפר לג'ק כי הם דומים, ידע ג'ק כי יריבו צדק ומסיבה זו ריסק את גופו. רק שהשאר לא ידעו כי אכן ג'ק אינו שונה מכל היריבים שמולם לחם.

ג'ק האמין כשהיצור המחודד אוזניים אמר כי יהרוג את הצלבנית ששכבה, האמין כי ידע שיש אמת בדבריו, ולאחר שהרגו פנה להעיר את הצלבנית. היא לא הגיבה. בתסכולו ג'ק זינק קדימה להגן על אייגר ולהכות ביריב שמולו אייגר עמד. גם זה היה חסר טעם, כי ידיו חלפו דרך היצור.

כשג'וד נעץ את החרב בגוף הצליינית, הרגיש ג'ק מבוכה ובושה. ג'ק היה חלש. היה זה הוא שנועד לעקור את לב הצליינית, אם לא בשביל לנצח את הקרב, אז לפחות בכדי לגאול את יסוריי ברין הצורחת בראשו. בשניהם כשל.

ברין אשת אייסלי

ברין בחנה את חדר הכניסה לקבר אך לא הצליחה למצוא שום כוך נסתר או נישה סודית. כשג׳וד חלף על פני פתח החדר, הוא צעד בנחישות כאילו גילה דבר מה, וברין לא יכלה שלא לעקוב אחריו בעניין.
ג׳וד עמד מעל גופתה המעולפת של הצלבנית, קורן באנרגיה מוכשפת שמנעה מהיצור המכונף המתועב להתקרב אליו, על אף מאמציו הרבים. לפתע, ללא מילה נוספת, נעץ ג׳וד את חרבו בידה של האישה השרועה על הקרקע. ברין הופתעה לחלוטין.
האישה משה ממקומה, אך לפני שברין הספיקה לעכל את הנעשה, הניף ג׳וד את חרבו שוב וקבר אותה בתוך חזה של הצלבנית, מפלח את ליבה. ברין קפאה במקומה, מבולבלת ממה שמתחולל לנגד עיניה. האם השתלט היצור הנאלח על ג׳וד? האם היא וחבריה יהיו המטרות הבאות של ג׳וד?
לפני שברין הספיקה להבין את פשר הדברים, נעלמה גופת הצלבנית, ובמקום בו הייתה נותרה גופתו הרקובה של אדון הקבר. ההבנה של מה שקרה החלה לחלחל. משהו בתת מודע של ברין אותת לה כבר קודם לכן שמשהו אינו כשורה כאן. אביר המוות האפל איים שיוציא להורג את הצלבנית, אך לא מימש את האיום שלו.
ברין מצמצה פעמיים. היא הופתעה לגלות שגופה היה מתוח ודרוך, ושידה אחזה בקשת בחוזקה, כאילו הייתה מוכנה כנגד כל איום, גלוי ונסתר כאחד.
ג'וד שלף את חרבו בנונשלנטיות, ניגב ממנה את הדם השחור, פנה לברין וקרא לה לבוא איתו ולראות האם לאירועים בקבר הייתה השפעה מחוצה לו. ברין הסתכלה על ג׳וד ותהתה האם הם באמת חולקים דם. אביה של ברין סיפר לה בילדותה שמשפחתו היגרה מצפון סרקוריס לקנברס כשאביו שלו היה עוד ילד. לאמא של ברין יש שורשים הן במנדב והן בסרקוריס. מי היה אותו אלרוס ששניים מצאצאיו עמדו כעת בקבר רדוף בפאתי עיר נטושה אי שם בארץ חרבה?

זמלופיה "אין מן הנמנע" בילהאר

אחרי שהכל נגמר, ייתכן שהיתה צריכה זמלופיה לשאול את עצמה למה לא ניסתה היא בעצמה לחוש ברוע? למה התעלמה, כך שג'וד היה צריך להיות זה שבוחן את הסביבה לנוכחות רשע? אך היא לא שאלה את עצמה, וחבל.

זמלופיה לא ניסתה לחוש ברוע, כי היא חשה שאינה זקוקה לכך יותר – היא כבר ידעה לזהות רשע במבט אחד. האל-מת החיוור, חסר הגוף – זהו הרוע. כל רגע שמוקדש כדי לעמוד ולהתרכז, כל פעולת תנועה שמבוזבזת על הפעלת היכולת, היא השהייה מיותרת נוספת בדרך למכת החרב אותה יש להנחית, ולהנחית בכוח.

כשהחדיר ג'וד את חרבו לליבה של הצלבנית – האם זו גופה? לא, היא דיברה לפני רגע – התחלחלה זמלופיה, צמרמורת של ממש עוברת במורד גבה, מתחת לשריון. לא עקב המעשה – זמלופיה החלה להתייחס בזלזול מה למוות, בימים האחרונים – אלא מכך שיתכן שג'וד הוא רוע שלא הצליחה להבחין בו בזמן. האם… הוא הבוגד?! האם הוא היה לידי כל הזמן, ולא ידעתי?!

זמלופיה סיננה פסוק של נקמה ושחיטה, וכבר לקחה צעד אחד לעברו של ג'וד הרוכן על הקרקע, כאשר הצלבנית התפוגגה ובמקומה הופיעה אותה ישות אל-מתה טמאה. תכסיס, מרמה, שקרים. אבל לא של ג'וד, אלא של הברלבנג.

כנראה.

זמלופיה צמצמה את עיניה, ועקבה היטב אחרי תגובותיהם של האחרים. היא נותרה עומדת ושותקת, אך הקשיבה לכל מילה ובחנה כל מבט.

"השקר הוא אויב התהילה, מתהדר בגדולה לא לו; אוי לו לבנאי שיסודות מקדשו בשקר, שכן רוח פרצים תמוטט אותו, ורוח הצדק תמחה אותו!" – ספר 11 המעשים של איומדה, כרך 3, פסוק 263

נשלח ב

חרון הצדיקים 2-13 – מלא גועלים של גועל

הקלטת המשחק השבועי שלנו – ההרפתקה השנייה של מסלול ההרפתקאות Wrath of the Righteous של פאת'פיינדר. הצטרפו אלינו בהרפתקה להציל את מנדב מהשדים!

הרשמה באייטיונס, או ב-RSS

המנחה: רועי, המובחר באדם

לפי סדר הליכה:

ברין אשת אייסלי (גיל): בת-אנוש סיירת 7, ילידת מנדב ובת לאבירים צלבנים, המבקשת להמשיך את מורשתה ולוודא את בטחונה של אחותה האבודה.

זמלופיה "אין מן הנמנע" בילהאר (אני, ערן): זדה פלאדינית של איומדה 7, המחפשת לזכך את נשמתה הכלואה בגוף טמא, מאז שזכתה בהתגלות אלוהית בצעירותה.

ג'ק באקל (בן): אלף ברברי 7, חבר החיות, חופר באויביו בציפורניו בלבד, נושא שק בצלים.

אגייר החכם באדם (בנבון): בן-אנוש אשף 7, סודות לאינספור מכבידים עליו, מחשבותיו חוקרות כל נתיב.

קארוליוס (אביב): גמד אורקל של מסתורין הזמן 7, תולדות חייו אבדו בנבכי זכרונותיו הרואים עתיד ועבר גם יחד.

ג'וד (יהודה): בן- אנוש אינקוויזיטור 7, מופיע ונעלם במסתוריות!

 

אוי, איזה קטע, למחרת היום שיחקנו עוד שעה ומשהו – אם כי לצערי יכולתי להשתתף רק במשך כשעה, ולכן הסוף של המפגש לא הוקלט.

נשלח ב

אני הוא גמד וחפרתי לי בור \ Diggy Diggy Hole

אחי בני המכתשים!
הך הך הך עימי
הרימו קול ומכושים!
שיר שיר שיר מרעים
מטה מטה נעמיק
אוצרות שם בנקיק
יהלומים זהב ועוד
ההר אותם צופן כסוד

בני התהום, הסלע לנו כמו בשר
החושך ביתנו, עמוק בתוככי ההר
עורנו ברזל, עצמותנו פלדה
נחפור בשורשי הרים
שירו חברי עימי!

אני הוא גמד וחפרתי לי בור
חפרתי פרתי בור
חפרתי פרתי בור
אני הוא גמד וחפרתי לי בור
חפרתי פרתי בור
חפרתי לי בור!

אור השמש כאן לא בא
בתוך מכרה עמוק
לא ראינו הלבנה
ירח כה רחוק
מלאו כוסכם פרי אדמה!
מלאו הכרס עד תומה!
נשוב בלילה למצודה
אחרי שיכרות והילולה

בני התהום, האדמה היא לנו אם
בתוכה נולדנו, ובתוכה גם ניקבר
כל העומד מולנו, זהור יזהר!
כמה שלא נחפור ודאי
לא יהיה עמוק מדי!

אני הוא גמד וחפרתי לי בור
חפרתי פרתי בור
חפרתי פרתי בור
אני הוא גמד וחפרתי לי בור
חפרתי פרתי בור
חפרתי לי בור!

בני התהום, הסלע לנו כמו בשר
החושך ביתנו, עמוק בתוככי ההר
עורנו ברזל, עצמותנו פלדה
נחפור בשורשי הרים
שירו חברי עימי!

אני הוא גמד וחפרתי לי בור
חפרתי פרתי בור
חפרתי פרתי בור
אני הוא גמד וחפרתי לי בור
חפרתי פרתי בור
חפרתי לי בור!

נשלח ב אישי עם התגית:

טליסמן חדש בעברית

עמדתי על טליסמן אינה סוד - לדעתי רוב משחקי ההרפתקה והפנטזיה טובים ממנו, ורוב האנשים בארץ פשוט לא מכירים אותם – אבל אי אפשר להתכחש למקום העצום שתופס המשחק הזה בתודעה הישראלית בכל הקשור למשחקי לוח, ולכן, אני מברך על התרגום של הגרסה החדשה, הטובה, והאיכותית יותר, ושמחתי להשתתף בתרגום שלה. בקרוב!

10924166_806072869439096_4626727080162459436_o

נשלח ב אישי עם התגית:
Visit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook

הרשמה לעדכונים במייל

וי בריבוע

ארכיון

אני רק אשים את זה כאן