סביבת העבודה שלי, חלק א'

בחודשים האחרונים פיתחתי מערכת עבודה שאפשרה לי לארגן הקמת אתר חדש לגמרים, מרתון משחק, קמפיין מימון המון, פרויקט תרגום מאסיבי, והפיכה לאחראי אזורי של משחק מאורגן, וכל זאת תוך כדי שמירה על לו"ז פודקאסטים ושידור קבוע, ומבלי לרצות להתאבד. הנקודה האחרונה היא החשובה מכולן.

היתה לי כמובן עזרה בכל הדברים האלו, גם מאשתי המופלאה וגם מהפעילים או העובדים שעושים את הדברים האלו איתי, חלקם לוקחים תחומי אחראיות משמעותיים מאוד לעצמם (ספציפית אורי ליפשיץ, שהיה אחראי על העבודה מול מימונה ותפעול כל הלוגיסטיקה בישראל), אבל שום דבר מזה לא היה מתאפשר ללא – או, יותר נכון, בלי שלילה כפולה, כל זה התאפשר רק הודות – למערכת ארגונית יעילה שהלכתי ובניתי עם הזמן, ואני ממשיך כמובן לשפר.

כבר כתבתי בעבר על נהלי עבודה נכונים, ובסדרה הקרובה אציג את הכלים בהם אני משתמש. בהמשך הדרך אתמקד ספציפית באופן בו עשינו את המרתון, מהרעיון הראשוני ועד להפקת מסקנות בתחקיר.

 

טחינה על תכנון תוכנות

בחלק זה אציג את תוכנות הרשת עצמן, שהן עיקר סביבת העבודה, כולל שירותים שאני ממש משלם עליהם – מדהים, אבל נכון.

בגלל שאני עובד כמעט 100% מהזמן מול המחשב, הכרום שלי הוא עולמי. מכל מקום בו אתחבר, כמו מחשב אחר (כשאני בישראל לכמה ימים), או הנייד שלי (נקסוס 5), אני יכול לגשת לאותם דברים בדיוק, בזכות הסנכרון המלא והאוטומטי. הדבר היחיד בסנכרון אותו כיביתי הוא הטאבים – אני רואה את הטאבים כ-"שייכים" למחשב מסויים, ואני מעדיף להשתמש בטאבים שונים בנייד ובמחשב השולחני. מספיק לי סנכון הקישורים, ההיסטוריה, ומאוד חשוב, ההרחבות – עליהן אדבר בחלק ב'.

אז כך נראה החלק העיקרי של הכרום:

Untitled-1

בצד שמאל למעלה יש את ארבע האפליקציות היומיומיות שלי, בטאב מוצמד (pinned), כך שלא יקחו הרבה מקום ויהיו תמיד בצד – עדיין זמינות, אבל לא מפריעות. להלן הן לפי הסדר משמאל לימין.

Google Drive
בשנה האחרונה הפסקתי לשמור מסמכים על המחשב. זה מסורבל. כמעט כל מסמך ארצה לשתף עם אחרים בכל מקרה, בין אם בגלל שזו טיוטא שצריך לשפר או בגלל שזה מסמך שצריך להפוך לפומבי בכל מקרה; בנוסף, שיגע אותי שיש כמה מקומות שונים בהם יושב אותו הקובץ, בגרסאות שונות. אני צריך מקום אחד שבו יהיה הכל, ואפשר יהיה לגשת אליו מכל מקום.

מכל בחינה מעשית, גוגל דרייב הפך להיות הכונן העיקרי בו אני משתמש היום. בכל הקשור למסמכים מכל סוג, אני בקושי פותח ספריות על המחשב, ובמקום זאת לוחץ על הטאב השמאלי ביותר. אני פותח קבצי טקסט חדשים רק ב-Docs, כבר לא בוורד. כל ספריות הפרויקטים שלי יושבות בדרייב, ומשותפות עם האנשים הרלוונטיים.

מהרגע בו הבנתי שעברתי להשתמש בגוגל דרייב באופן מקיף שכזה, התחלתי לקחת אותו ברצינות, בעיקר בכך שסדרתי בו את הספריות וחילקתי לחלקן צבעים, כדי שיבלטו לעין. התקנתי גם את גרסת האופליין שלו, שמורידה את התוכן שלו למחשב ומסנכרנת ביניהם, אבל סימנתי רק ספריות מסוימות שירדו באופן הזה, רק אלו שיש בכך איזשהו טעם (למשל הספריה של ואנור, בה אנחנו עובדים עם קבצי וורד, אותם צריך לפתוח מהמחשב בכל מקרה).

לאחרונה העברתי את הדרייב שדרוג נוסף. הרבה מהמכרים שלי משתמשים בדרופבוקס, שאני אישית לא רואה בה צורך, בעיקר עקב השימוש המקיף שלי בגוגל דרייב. אני שואף לסנכרון מקסימלי, כדי שלא אצטרך להחזיק באותו הקובץ בכמה גרסאות שונות; that way madness lies. לכן החלטתי להתקין את התוכנה של דרופבוקס, שמורידה את התוכן למחשב, ושמתי אותה בתוך הספרייה של הדרייב, כך שכעת היא מסתנכרת עם הדרייב. זה אומר, למשל, שכאשר אביב משתפת איתי קבצים עבור שימוש בוובקומיקס העתידי, היא מעלה אותם לדרפובוקס שלה, הם יורדים לדרופבוקס במחשב שלי, עולים בחזרה לדרייב שלי, ולהיפך. זה אולי נשמע מורכב, אבל זה מתרחש אוטומטית ובמהירות מאחורי הקלעים, אני רואה רק את התוצאות. (ראוי לציין שיש לי מהירות אינטרנט מעולה)
אמשיך כך עד שאצליח לגרום לכולם להבין שהם חייבים לעבור לדרייב ולעזוב את דרופבוקס, כמובן.

ראוי לציין שבימים אלו, אחרי שהתחלתי לשלם לדרייב עבור 100 ג'יגה (ה-15 שמקבלים בחינם כבר לא מספיקים לקנה המידה בו אני עובד), התחלתי להשתמש בו גם ככונן הגיבוי העיקרי שלי.

Wunderlist
יש מלא דברים שאני צריך לשמור לזמן עתידי, כמו למשל שמות של אנימות מומלצות שעוד לא ראיתי, ספרים שעוד צריך לקרוא, טיולים שאני רוצה לעשות, או אפילו פשוט רשימת קניות. אז Wunderlist. רשימת הקניות שלי משותפת עם אשתי, כך ששנינו יכולים לצפות בה ולעדכן אותה, ורשימת "דברים שצריך לעשות בשביל הסינגולריות" משותפת עם אביב, מסיבה דומה. עם זאת, אני מרגיש שוונדרליסט לא חזק מספיק בשביל מעקב משימות (או שאולי העיצוב שלו פשוט לא מרגיש לי הולם), ולכן עברתי להשתמש ב-Trello ו-Todosit, ראו בהמשך.
יש לו כמובן גרסת נייד, זה הכרחי.

Sunrise
זהו יומן שנה, נוח וחכם, בעיקר כי הוא מסתנכרן עם בערך כל שאר השירותים שלי. הוא לוקח את המידע מלוח השנה של גוגל, מפייסבוק, מ-Trello, אני חושב שאפילו מ-Evernote. הוא מקל על הצגת המידע, מרכז את כל ההזדמנות שקיבלת במקום אחד, וקל לפתוח בו אירוע ולשתף מיד (מה שמקל על ארגון פגישות). בתכל'ס, זו דרך יפה לגשת לגוגל קלנדר שלי, שעדיין מהווה את שדרת הלו"ז העיקרית מבחינתי. בחלק ג' ארחיב על סוגי האירועים אחריהם אני עוקב.
יש לו כמובן גרסת נייד, זה הכרחי.

Trello
לפני כשנה העברתי מספר חודשים (!) בחיפוש אחר תוכנה יעילה מספיק למעקב אחרי משימות, ובסוף סוג-של התפשרתי על Trello. היא בסדר גמור בשביל התמונה הגדולה, אבל די קקי בניהול משימות פרטני, ולכן התחלתי להשתמש גם ב-Todoist. טרלו מאפשרת חלוקה די אלגנטית של משימות לפי כרטיסים, שאפשר לשים ברשימות שונות. לעיתים זה קצת יותר מדי "פתוח" בשבילי, מה שמבלבל אותי, אבל היא בסה"כ שירתה אותי יפה בארגון עד כה, ואני מאמין שאמשיך להשתמש בה.
יש לה גרסת נייד, אבל אני לא מוצא שום שימוש עבורה.

שאר הקישורים, שתדעו:
אינבוקס הוא "הג'ימייל החדש", בינתיים יש בו דברים שקצת מציקים לי, ואני מקווה שהוא ישתפר בעתיד. אני לא משתמש בו באופן שותף.
את The Big Picture באתר ה-Escapist אני מציע לכולכם לראות, אשתי ואני מסיימים עכשיו לעבור על כל פרקי העבר אחד-אחד.
שורת הקישורים של כרום היא כלי נהדר. "מסמכים" היא ספריה, כך שבלחיצת כפתור נפתחים עוד מגוון קישורים, במקרה הזה מסמכים שאני רוצה גישה מהירה אליהם (מסמך הנושאים של הפודקאסט, דף הדמות של זמלופיה, ספריית פאת'פיינדר בדרייב). לחיצה על כפתור אמצעי פותחת את הקישור בטאב חדש, לידיעתכם.
בקישור לדרייב אני עדיין משתמש לפעמים, כשאני לא רוצה "להפריע" למקום שבו אני נמצא כרגע בטאב השמאלי; זה כמו לפתוח ספרייה חדשה במחשב.
אני באמת משתמש בגוגל+, כן.
"על כתפי גמדים" ו-"טקטיקה" מובילים לעמודי הניהול של הוורדפרס של שניהם. מאז שנלקחה התמונה הצטרף אליהם אחד נוסף, u24p, שבינתיים הוא סוווודדדד
ארבעת אתרי התוכן היחידים אותם אני בודק באופן קבוע הם הפונדק, יוטיוב, האסקפיסט, ופנדורה בשביל מנגינה ברקע.

 

תוכנות רשת הכרחיות נוספות

הן לא מופיעות בתמונה למעלה, אבל הן הכרחיות לעבודה.

Todoist
זוהי רשימת "דברים לעשות" בה אפשר לחלק לתת משימות לפי פרויקטים ולקבוע זמנים למשימות, וזה בתכל'ס כל מה שצריך. כל משימה גדולה – נגיד, "להתחיל ניוזלטר דו-שבועי" – צריך לחלק למשימות קטנות, למשל "למצוא תוכנה למשלוח מייל", "למצוא מנגנון אוטומטי לאסוף את הידיעות שפרסמנו בפייסבוק", כאלה. בטרלו רשום היעד הראשי, עם דדליין; בטודואיסט רשומות המשימות הקטנות, אותן בתכל'ס צריך לבצע, עם תאריכים משוערים לביצוע. והכל מופיע גם ב-Sunrise.
הסיבה שטודואיסט אינו טאב מוצמד כמו האחרים היא שיש לו תוספת כרום משלו; פרטים בחלק ב'.

Hangout
אמצעי התקשורת היעיל ביותר בעולם, נקודה. אפשר לפתוח בהאנגאוט קבוצות, לחפש מילים שנאמרו בו בג'ימייל, לצמצם חלונות ספציפיים כך שלא יפריעו. לכולכם כבר יש האנגאוט, גם אם אתם לא יודעים את זה, מה שמקל על פתיחת שיחה (אם כי לעיתים האנגאוט עושה טיפה בעיות בהגדרת מיקרופון). התכוונתי לדבר על האנגאוט בפעם הבאה כשאדבר על תוספות, כי התוספת שלו לכרום מעולה, אבל זה יותר מדי חשוב – תורידו אותה עכשיו.

Pushbullet
נכון בימינו אמורה להיות דרך פשוט להעביר קובץ, או קישור, או תמונה, ישירות מהנייד שלך למחשב שלך? או פשוט לשלוח קובץ ישירות לחבר, מבלי לעשות את זה באמצעות מייל? אז יש דרך כזו, והיא Pushbullet. הורידה אותה לכל מכשיר, התקינו אותה גם בכרום, והחיים יהיו דבש. you're welcome.

Evernote
וונדרליסט שומר רשימות, אבל כשאני צריך לשמור גושים שלמים של מידע, תמונות או טקסטים, עמוד אינטרנט שלם (למשל דיון בפורום או בפייסבוק, שאני רוצה לשמור את כולו), אני משתמש באברנוט. זהו אמצעי הרישום העיקרי שלי, גם בנייד, אבל הוא סובל מבעיה חמורה – לא מסתדר כל כך טוב עם יישור לימין. זה אומר שאני מתקשה להשתמש בו גם בשביל מעקב אחרי משימות (ולכן, טודואיסט). במקום זאת, זהו ה-infodump שלי, בו אני שומר דברים שנראים לי חשובים, משתדל לתת להם כותרות שיקלו עלי למצוא אותם בחיפוש, ואז מתישהו בעתיד מחטט ומוצא אותם כדי לשאוב מהם מידע.
למשל, יש לי איפשהו עמוד דיון שלם מפורום הפונדק בו העלתי רעיון לאיזו הרפתקה עם שדים, שמצא חן בעיני. לא היה לי ממש איפה לשמור את זה, אז שמרתי אותו באברנוט, עם הכותרת "שדים הרפתקה רעיון" (כדי להקל עלי למצוא בחיפוש כל אחת מהמילים האלו), גם תייגתי ב-"משחקי תפקידים" (התגית בה אני משתמש לדברים שהם, ובכן, הבנתם), וזרקתי תחת "ארכיב" (התיקיה בה אני זורק את כל הפתקים שאמורים לשמש רק בשביל חיטוט עתידי, כדי שלא יפריעו במקומות אחרים).

IFTTT
שירות אינטרנטי פשוט ואלגנטי, שדואג לכך שאם זה קורה, אז גם זה יקרה. למשל, בכל פעם שמשותף קישור בעמוד הפייסבוק של הגמדים, יצורפו הקישור והתיאור שלו לפתק "קישורי גמדים" באברנוט. (אותו פתק גם משותף באופן פומבי, כדי שכולם יוכלו לראות, וכך כל הקישורים שלנו מרוכזים במקום אחד). רוב השירותים יודעים כבר להסתנכרן אלו עם אלו, אבל IFTTT משמש ליצירת תנאים ספציפיים, דברים מסוימים שאתם רוצים שיקרו. דפדפו בתפריטים כדי לקבל קצת השראה – ושתפו איתי תפריטים בהם אתם משתמשים!

Pocket
שירות לשמירת עמודי אינטרנט, כדי שתוכל לגשת אליהם אחר כך. אני לא ממש משתמש בו כמו שצריך, הוא הרבה יותר חזק מהשימוש שאני עושה בו (עם תגים, וכל מני), ומאז שבפייסבוק הוסיפו אופציה לשמירת קישורים אז בכלל הוא פחות מועיל, אבל זה עדיין המקום אליו אני זורק בלחיצת כפתור טאבים פתוחים שסתם מבלבלים אותי כשאני עובד עם הרבה טאבים, או דברים שנראים מעניינים בזמן נסיעה אבל אין לי זמן להתעמק בהם.

הערה אחרונה
אני משלם גם על פוטושופ, אבל זה בגלל שאני משתמש בה המון בשביל פרויקטים גמדיים, עיצוב דפי דמות ומשימות מזדמנות אחרות; זה לא כלי שחייב להיות למנהל פרויקט. אבל זה כלי שחייב להיות למישהו בפרויקט, שכן עיצוב גרפי איז דה בסט.

 

בפעם הבאה: הצד השני של הכרום שלי, עם כל התוספות בהן אני משתמש.

 

 

נשלח ב אישי עם התגית:

שמישהו יקרא למשטרה, כי התחת של נגנב

כמו שכתב האיש הטכני שלנו, מחר בערב, חמש דקות אחרי השעה עשר, הוא ואני מתאבדים.

אבל 12 שעות לפני כן מתחיל מרתון צריח הברקת, שבו הושקעו, בהערכה גסה, כ-120 שעות כוח אדם מרגע תחילת היוזמה ועד כה. (אז אפשר כבר להוסיף עוד כ-84 שעות כוח אדם על מחר; יש לנו שבעה אנשי צוות). אחרי שהמהומה תחלוף ויהיו לי כמה רגעים לנשום, אעלה פוסט בו אני מסביר מהיכן זה בא, כיצד זה התפתח, היכן זה השתנה, מי הם כל אנשי הצוות ומה הם עשו, ואיך זה יצא בסוף.

בינתיים, אפשר יהיה לצפות במרתון כאן, ובזכות יוזמה שהחלה לפני כיום וחצי, יש גם מבוך קהילתי בו כל אחד יכול להוסיף חדר. וכבר יש שם כמה דברים נהדרים!

כל הפרטים הנוספים לגבי המרתון מופיעים בעמוד שלו באתר הגמדים.

נשלח ב אישי עם התגית: ,

הקמפיין הזה כבר עומד על הכתפיים של עצמו

למרות שבערך כל יום קורה משהו חדש בקמפיין מימון ההמון הגמדי, אני לא מעדכן כאן כי אני לא מספיק – העבודה על הקמפיין מזכירה מאוד עבודה במשרה מלאה, מלבד שאין הגבלת שעות, אז, ובכן, יש לי קצת בחילה כי לא יצא לי לקום הרבה מהמחשב בינתיים.

אבל זה משתלם, אז… יופי! בכל מקרה, אפשר להציץ מדי פעם בעדכונים בקמפיין עצמו, כי שם אני מעדכן תמיד.

אורי כתב דברים מעניינים וחשובים לגבי הקמפיין הזה וההצלחה שלו. אני מציע שתקראו.

הנה מצבנו הנוכחי, ואני יכול לרמוז בעדינות והתרגשות לא מעטה ששני היעדים שעוד לא חשפנו הם מעולים לגמרי בעיני.

 

במידה ואתם מעוניינים לעזור לנו גם, השקעה כספית זו ממש לא הדרך היחידה. מלבד לתמוך בתמורה כזו או אחרת, יש עוד הרבה דרכים לעזור:
1.     לפרסם, לפרסם ולפרסם – אם תוכלו לשתף את הקישור לקמפיין או פשוט לספר על זה לחברים שמתעניינים בתחום זה מאוד יעזור לנו.
2.     אייקון – קמפיין המימון שלנו מתקיים לאורך פסטיבל אייקון למד"ב ופנטזיה. אם אתם בכנס נשמח מאוד אם תסבו את תשומת ליבם של אנשים לקמפיין.
3.     קחו השראה מהקמפיין וצרו – יש לכם בלוג? הקדישו לנו פוסט. אתם מציירים? ציירו לנו ציור. אתם כותבים? כתבו לנו סיפור קצר. אתם שרים? תקליטו לנו שיר. אתם מבשלים? הכינו מנה שראויה לגמדים ושלחו לנו תמונה. אתם מריצים משחק? הכניסו שני גמדים שעומדים אחד על השני למפגש הבא. זה אולי נשמע קיטשי, אבל היצירתיות שלכם זה חלק גדול מהדלק שמניע אותנו.

 

נשלח ב אישי

חג סוכות כהלכת מו"ד

ואמר הרבי השה"ם, חג זה לכם, תטבחו ותסעדו. או משהו, לא הקשבתי.

במבוך תשבו שבעה ימים
בליל החג הראשון מצווה לאכול במבוך. זו עלולה להיות בעיה, שכן לא מצויין מיהו אשר מצווה לאכול במבוך, והרי יש כל כך הרבה דברים במבוך שרוצים לאכול אותך. ולו היית זה אתה אשר מצווה היה לאכול, בכל זאת מצבך ביש הוא, שכן רפשים לרוב סביבך, ורובם דורשים הצלת קשיחות עם כל ביס וביס.

ארבעת המינים
ואלו הם:
מניין הגיע הרעש הזה?
מי נתן להם להיכנס?
מינוטאור? אבל זה לא לדירוג האתגר שלנו!
(לא) מנעתי ממנו להתקיף כשיכולתי, איזה טמבל אני, כל הזמן שוכח שיש לי את הכוח הזה.

אוחזים בשרביט ריפוי פצעים קלים (והמהדרין מוסיפים שיקום פחות וקליע קסם) ביד ימין ומברכים "על שהטעין מטען". אחר כך לוקחים ביד שמאל את שיקוי הריפוי ומברכים "שהחיינו". בסיום הברכה מצמידים את השיקוי לשרביט ואז מחלקים את כל האוצר בין החבורה באופן הוגן.

שמחת חדר 36
מצווה מיוחדת לשמוח בחג הסוכות, לכן עורכים בכל לילה רשימת שמירה מסודרת ומוודאים שמטילי הלחשים ישנים כמו שצריך.
מה, חשבתם שנשיר ונרקוד? במבוך? באמצע הלילה? השתגענו? השמחה היא מכך שהתעוררנו בבוקר וכולם עדיין בחיים.

אושפיזין
אנחנו קוראים לזה "מפלצות משוטטות", ומעדיפים שלא יגיעו, תודה.

חג שמח, וחג אייקון שמח, לכולם!

נשלח ב אישי עם התגית:

קמפיין המימון הגמדי יוצא לדרך

שמעו, כבר הרבה זמן אני עושה דברים, ומעולם לא לקחתי על זה כסף. (טכנית, גם כשהייתי בטקטיקה לא קיבלתי כסף. אומנם קיבלתי משכורת ברומ"ח, אבל לרוב הדברים שעשיתי שם אין לכם גישה, כי הם שייכים לרומ"ח). יש לכך מגוון סיבות, ובשמחה ארחיב עליהן בהזדמנות.

כרגע, הייתי מעדיף להרחיב לגבי קמפיין המימון החדש עבור הפודקאסט שלי, אבל כבר הרחבנו על זה כל כך יפה בעמוד הקמפיין עצמו, אז חבל שסתם אחזור על עצמי!

יש מגוון תמורות שלדעתנו הן סבבה; יש מנגנון מגניב שהופך כל השקעה שלכם להשפעות מעניינות במרתון 12 שעות משחק שנערוך ב-18 באוקטובר;  והיעד שלנו הוא רק 2,000 ש"ח, אם כי יש לנו כמובן מחשבות על יעדים נוספים, אם זה יושג.

נודה לכם על הפצת הקישור! ויאללה, בלגנים.

http://bit.ly/gamadim2014

נשלח ב אישי עם התגית: ,

גמדים ויורים

לאחרונה הפכתי לשבועי.

עכשיו, כבר זמן מה שאני שבועי משהו, אבל נראה שלארונה השתבעתי יותר מבעבר. פעם הייתי שבועי רק עם הפודקאסט, עכשיו אני שבועי גם עם עדכונים לקראת המרתון של הפודקאסט, ובנוסף אני ואשתי שבועיים על בסיס שנע בין 0.5 ל-2 שבועיות.

עדכונים לפי הסדר:

כמדי יום שני, העלנו פרק חדש של 'על כתפי גמדים', מלבד שהפעם הוא כל כך חדש, שהוא מהחלל. או מהעתיד. אין לדעת!

כמדי יום שבת ו\או רביעי, עדכנתי פרטים חדשים אודות מרתון צריח הברקת, והפעם חלקים נבחרים ראשונים מתוך פגישת האפס, הפגישה שבה אנחנו מכינים את הדמויות למרתון בכך שהן כמעט מתות, מסתבר:

כמדי יום רביעי, אם כי מעכשיו אנחנו כבר לא מתחייבים שזה יהיה דווקא ביום רביעי, דסי ואני משחקים Borderlands 2. בשבילי זו הפעם הרביעית בערך, ואני משחק כדי להראות את המשחק לדסי, שלא שיחקה מעולם, וביחד אנחנו מתפעלים מאופן בניית הסיפור, העולם והדמויות, ומנתחים כל מני דברים שנראים לנו מעניינים.

נשלח ב אישי עם התגית: ,

איך להכין חביתה

1. היכנס למטבח ושאל את עצמך מה בעצם אתה עושה שם.

2. היזכר.

3. בעודך מתכופף, פתח את ארון הסירים שמתחת לכיור. תור בעיניך אחר מחבת קטן. לא מצאת. תור שוב. לא מצאת. תור שוב.

4. מצאת, אבל הוא מאחור. שלח את ידך בין צינורות הניקוז אל תוך חלל התא, חטט בעדינות מעבר לערימת סירים, ומשוך את המחבת דרך כל המהומה הזאת בעודך משתדל שלא להכות בצינורות וכך לגרום לאסון שאין שני לו.

5. שים את המחבת על האש והדלק את הגז. אומנם זה מוקדם מדי, אך בכך תיזכר רק בשלב שמונה.

6. שפוך מעט שמן אל תוך המחבת, ובעודך עושה זאת, הפרז בפרשנותך למושג "מעט". נסה שיהיה לפחות קצת שמן על המחבת לפני שאתה מחליט שזה המון ולא יהיה טוב לחביתה.

7. פתח את דלת המקרר והוצא ממנה ביצה, צנצנת מיונית, חצי נקניק קבנוס, ובמידה ויש, גם בצל ירוק קטן. שני המצרכים האחרונים הם בזכות המלצה שקיבלת טרם תחילת ההכנות, אחרת לא היית חושב על זה בחיים. הוצא גם פיתה מהפריזר.

8. גש אל הכיור והורד כוס ממדף הכוסות. היזכר שהמחבת דולק כבר חצי דקה לפחות בלי שום סיבה מוצלחת, והוא בטח כבר רותח. פתח את קליפת הביצה במיומנות עילאית אל תוך הכוס, ערבב, ושפוך את התוצרת אל תוך המחבת. הכנס את הפיתה אל המיקורגל, הפשר לדקה וחצי.

9. הבט בהשחמה המיידית של קצוות הנוזל והיזכר, מאוחר מדי, שברמת החום שנמצאת במחבת הביצה תהפוך לחביתה תוך רגע, ולא ישאר לך זמן לשים את המצרכים האחרים שהוצאת. חתוך את הנקניק בזריזות, שטוף וחתוך גם חלקים נבחרים מהבצל הירוק, וזרוק את הכל לחביתה.

10. פתח את הפיתה ומרח מיונית בפנים. גש אל המקרר מסיבה לא ברורה, פתח אותו, שאל את עצמך למה ניגשת למקרר, וחזור אל הכיור. הכנס את ידך אל תוך הפיתה והיזכר רק מאוחר מדי שרק לפני שניה כבר מרחת אותה. שטוף את היד.

11. הבט בחביתה בזמן שהיא עושה "פסססס". בשלב מסויים הפוך אותה. כן, שני קבנוסים נפלו, תפעל את זה בעצמך.

12. היזכר שכדאי להכין חביתות על אש נמוכה, והורד את האש למרות שכבר בכל מקרה עוד שניה אתה מסיים.

13. בסוף התהליך, הרם את החביתה באופן מגושם מעט עם מזלג שגודלו כשל כפית, ודחוף אותה לתוך הפיתה. שא עימך את הפיתה פלוס חביתה אל חדר המחשב, על מנת לספר לעולם על תהליך היצירה המפרך.

14. כתוב מסמך זה.

15. גש למטבח ושטוף את הנזק שעשית, יא עקום!

נשלח ב אישי
Visit Us On LinkedinVisit Us On Google PlusVisit Us On YoutubeVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook

וי בריבוע

ארכיון

אני רק אשים את זה כאן