פרק 78 – משחקי פורום

על כתפי גמדים הוא פודקאסט שבועי, בו אורי ליפשיץ וערן אבירם מדברים על משחקי ושחקני תפקידים.

בתוכנית הפעם: איתמר כהן מתארח ומדבר על "ממלכות שבורות", משחק פורום בן שנתיים שהסתיים לאחרונה. איך בכלל משחקים בפורום?

(לחצו כאן להורדת הפרק)

הרשמה לפרקים עתידיים: דרך iTunes, או בכל אמצעי אחר.
עקבו אחרינו:
 בדף הפייסבוקבעמוד הגוגל+, או בטוויטר.
כתובתנו למשלוח מיילים: gamadim@roleplay.co.il. שלחו לנו תגובות לדברים שאמרנו, שאלות לגבי דברים שקרו במשחקכם, או הצעות לנושאים שמעניינים אתכם.

 

1:20 משחקי פורום
פורום משחקים מקוונים בפונדק

3:32 ממלכות שבורות
משחק שנמשך שנתיים ויש בו 469 עמודי הודעות.
כל כמה זמן עושים תור?

8:54 הלך רוח של משחק פורום

10:20 משחק פורום הוא לא רק בפורום
כמו שמשחק שולחני ממשיך גם מעבר למפגש.

12:03 איזה עוד כלים משמשים במשחק פורום
איתמר סומך על השחקנים שהם לא מרמים בגלגול קוביות.
שיחות IM מאפשרות לעשות הבהרות בצד, באופן שלא מפריע למשחק.
אקסל משמש בשביל מפות, כי יש בה ריבועים בילט-אין
הכלי שאני מציע: המסמכים של גוגל.

15:24 למשחק פורום יש קוראים
וגם, מעצם טבעו, המשחק נשאר שמור תמיד, כך שאפשר לחזור לאחור ולראות את מה שנעשה.

16:50 אינפליי ואופליי במשחק פורום
באמצעות תגים, אפשר לעשות את זה באותה הודעה ממש.

18:40 קצת לגבי ממלכות שבורות עצמו
Dragon Age (יש גם משחק תפקידים מצוין, הנה חוקי התחלה מהירה בחינם!)
The Witcher

22:23 לקחים מהמשחק
אל תשימו את הכל על כתפיים של דב"ש אחד.
מוות עגום, משחק ההמשך

26:00 איך מצטרפים למשחק פורום?
פורום הפונדק
פניות אישיות לאיתמר, דרך הפונדק

28:08 כנס מיתוס
אגודת מגלי הארצות, וקבוצת הפייסבוק
לכו לדרקוניקון!
אפשר לראות, לקרוא ולשחק את המוצרים שסיקרנו עבור רומ"ח במדף הגמדים ברומ"ח בכפר סבא.

36:05 סקוטלנד
טירת אדינבורו
Not all those who wander are lost
טירה זה כמו עיר קטנה.
איליין דונאן

Claymore
עוד על כלי נשק סקוטיים בכלל
אורי חמוש בטארג וחרב ארוכה

44:20 חדשות ועדכונים
ההמלצות שלי לכנס דרקוניקון

 

 

נשלח ב משחקי תפקידים, על כתפי גמדים

דרקוניקון ברביעי הקרוב

כנס דרקוניקון הוא אירוע קטן שהפך עם הזמן לגדול, וכבר כמה שנים שהוא הכנס המרכזי של הקיץ לחובבי משחקי תפקידים ולוח. התבקשתי בידי המארגנים לדבר עליו קצת, כדי להבהיר לכם שבמידה ועדיין לא החלטתם ללכת, אז כדאי שתשנו את דעתכם ובמקום זה דווקא כן תלכו. דרקוניקון הוא כנס משחקים מבין המובחרים.

גולת הכותרת של הכנס, מבחינתי, היא כספת הדרקוליץ', הרפתקה רב-שולחנית של מבוכים ודרקונים 5. לא רק שזו הזדמנות נהדרת להכיר את המשחק הזה – בין אם אתה שחקן חדש או ותיק - זו גם הרפתקה מגניבה במיוחד מאחר ומדובר בארבע קבוצות הרפתקנים שחוקרות את אותו מבוך, במקביל, מכיוונים שונים. השחקנים והמנחים יכולים לתקשר זה עם זה בין שולחנות, ולתאם את המתקפה על כספת הדרקוליץ׳, שלא יושב בצד בשקט אלא מסתובב בעצמו בין השולחנות ועושה צרות. ההרפתקה תורגמה כולה לעברית בידי אייר בנימין, והיא משתמשת בתרגום החובבים ובדפי דמות מתורגמים, כך שבאמת כולם יכולים לבוא ולשחק.

את רוב השמות של המנחים אני לא מכיר בכלל. בעיני זה דבר חיובי – זו הזדמנות להכיר אנשים חדשים וסגנונות הנחיה חדשים. לדעתי, מי שהולך כל כנס לאותם המנחים המוכרים, מפספס חלק חשוב ממטרתו של כנס. (בהערת צד, אחוז ניכר מהקדימונים אינם טובים בעיני. זה לא אומר שהמשחקים יהיו רעים, כמובן, אבל בהזדמנות זו אציע למי שעוד לא מכיר להשתמש בכלים של קבוצת הביקורת לקדימונים, שמטרתה לעזור לכותב משחק להציג את הקדימון המפתה והנכון ביותר עבור המשחק שלו.)

משחקי תפקידים מומלצים

לפי הסדר שהם מופיעים בעמוד האירועים:

AvataRPG – החבר'ה המוכשרים שמאחורי השיטה המתהווה הזו הציגו את המשחק שלהם לראשונה במסגרת אירוע משחקים חצי-אפויים שארגנתי בגיבורים, ומאז עשו מקצה שיפורים. אם אתם אוהבים את כשף האוויר האחרון או את קורה, אתם חייבים לעצמכם לנסות. שימו לב שיש מספר משחקים לאורך היום.

הנוטרים - אירוע התפקידים הקבוע, כך נראה, של כל כנס שמכבד את עצמו, וגם הפעם מוביל אותו איתי גרייף. 'הנוטרים' מאפשר לכל אחד להצטרף לשולחן, מתי שהוא רוצה, ליצור דמות על המקום, ומיד להצטרף להרפתקה. ההרפתקה רצה כל הכנס ללא הפסקה, עם מנחים ושחקנים מתחלפים, ואפשר לחזור מתי שתרצה בהמשך היום. הסיפורים שיוצאים ממשחקי הנוטרים הם תמיד מצוינים. והפעם, שערים קסומים נפתחים אל הירח האדום הנודד, הריסות מסתוריות מנקדות את פניו. מי יעמוד בפני הסכנה האדומה?

חזקה מהחרב - 'בלי לעצום עין' היא שיטת אימה מצוינת שתורגמה לעברית.

מצוד בערפל - נהוג לומר שמבוכים ודרקונים מבוססת על טולקין, אבל זה לא ממש נכון. אם אתם רוצים משחק שבאמת מרגיש כמו טולקין, לכו לשחק באחד הסבבים את מצוד בערפל, שמשתמש בשיטת The One Ring המצוינת.

אל תשחקו עם דרקון – כבר כמה כנסים שדניאל פידלמן מעביר את משחק השחקן-נגד-שחקן (PVP) שלו, עם מערכת שמירה (בחיי), ונראה שזה עובד לו יפה.

טירת אמבר - אחת ההרפתקאות הקלאסיות של מבוכים ודרקונים, אוסף של דברים מוזרים שקורים בתוך טירה הזויה.

מלחמת הכוכבים: החולות של טאטואין – שמעו, גם אם אתם לא חובבי מלחמת הכוכבים (אני מצטער בצערכם) שיטת Edge of the Empire מציגה מכאניקה מבריקה לפיתוח הסיפור, ואתם חייבים לראות איך זה עובד.

מאורת הדרקון השחור - ההמלצה לגילאי 8 עד 13. נראה כמו משחק מו"ד קלאסי, עם מו"ד 5 המצוינת, כמה טוב.

כמובן שיהיו גם משחקי אגודת מגלי הארצות, כי אין דבר כזה כנס בלי אגמא"ר. מי שלא מכיר או לא יודע במה מדובר, כדאי לו להירשם ל-"המבחן", משחק היכרות למגלי ארצות מתחילים. (כאן אפשר לראות את הקלטת המשחק בו שיחקנו ב-"האישור", הרפתקה דומה)

 

לחובבי משחקי לוח

לא שהדברים מתנגשים עם חובבי משחקי תפקידים, כמובן. גיימר אמיתי הוא כזה שיודע להנות מכל דבר!

לחובבי משחקי הלוח והקלפים יש כמובן ספריית משחקים פתוחה כל היום, אבל יותר מעניין לדעתי הם המפגשים המרוכזים. בבוקר יש את "משחקי השמת קוביות", בו לומדים ומשחקים ארבעה משחקים חדשים שמשתמשים במכאניקה החדשה (יחסית) הזו, ובצהריים יש מפגש עם אנשי Porcupine Games שמציעים שני משחקים מעניינים (אהבתי את התיאור של גילדת הגיבורים) והזדמנות לדבר עם הוצאה לאור ולשמוע על התהליך המפרך משהו של הוצאת משחק. בצהריים ובערב יש גם "הכרות עם המשחקים של GMT", שיש להם כמה ממשחקי האסטרטגיה המובחרים ביותר בעולם, וזו לא הגזמה.

בנוסף יערכו טורנירים של מנצ'קין ויוגיהו, מצודות ו-Netrunner (משחק מעולה, אבל אם אתם לא מכירים אותו, אין לכם שום סיכוי בטורניר), וכמה משחקים שאני לא מכיר כדוגמת Innovation. כמובן שיהיו גם מתחם דוכנים ודוכן יד שנייה.

דרקוניקון יערך ב-27 באוגוסט במרכז הקהילתי רמת-אביב, בקרבת אוניברסיטת תל-אביב.
פרטים נוספים באתר – www.dragoncon.co.il או בעמוד הפייסבוק – www.facebook.com/draconicon

במשחקיה עלה גם ראיון שערך איתמר וייסברג עם דניאל "האיש הזקן" רוזנברג, שמאחורי הפונדק.

נשלח ב אישי, משחקי תפקידים עם התגית: ,

מכללת רמת גן – הצעה לפיילוט

כזכור.

גיא וינר
סטארט-אפיסט לשעבר שעשה אקזיט מטורף אבל איבד את כל הכסף בגלל ענייני מס. כשניסה להתקבל לעבודה בחברת מחשבים אמיתית, הסתבר לו שהוא חייב תואר כתנאי קבלה למשרה, אפילו שהוא ספץ בתכנות. בלית ברירה, הוא נרשם לתואר ראשון במכללת רמת גן, פשוט כדי לגמור עם זה כבר. גיא עסוק עם הנייד שלו כל היום, בעיקר כי הוא מחפש רשת ווי-פי להתחבר אליה.

אוחזת ענף עץ השקד
גרה בדרום תל-אביב (אם כי ההורים מצפון תל-אביב), אורחת נפוצה בהפגנות מזדמנות בכיכר רבין. אוחזת נרשמה למכללת רמת גן רק כדי לרוץ ליושבת ראש התא הסטודנטי של מרץ, כי היה מקום פנוי (היא לא נבחרה). היא נשארה כי היא מצאה עניין בפסיכולוגיה, ובגיא וינר, אפילו שהוא מייצג את כל מה שרע ומסוכן בתרבות הצה"לית המליטריסטית של "סמוך" והישראלי המכוער שמייצגת את מדינת תל-אביב המנותקת!! אוחזת הפגינה במשך מספר חודשים מול הבקו"ם כנגד הגיוס המתקרב שלה ולכן הפסידה את כל כיתה י"ב; אחרי שהסתבר שהיא פטורה מגיוס עקב סעיף מוסרי, היא הפגינה במשך מספר חודשים נוספים כמחאה על הדרת נשים, אפילו שנאמר לה שמדובר, ספציפית, בהדרת אוחזת.

אנה בראל
בוגרת תיכון עירוני א' בהצטיינות יתרה. היא הצעירה ביותר בקבוצה, שכן היא עתודאית. למרות שעם ציוניה היתה יכולה להתקבל לכל אוניברסיטה בארץ, היא הלכה למכללת רמת גן בעקבות אבי, כי יש לה קראש אדיר עליו. אנה חברה של כבוד במועצה לארץ ישראל יפה, מתנדבת בחברה להגנת הטבע, משתתפת בפרויקט פר"ח למרות שהיא לא זקוקה למימון, והיא גם מתנדבת בספריה המקומית ליד ביתה, עוד מאז המחויבות האישית בכיתה ז'. היא לא יודעת מה לעשות עם הזמן הפנוי שלה, ולכן היא מוודאת שאין לה כזה.

אבי גברא
אחד משחקני הכדורגל המובילים של תיכון עירוני א', התקבל למכללה על בסיס מלגת ספורטאי. אבי הוא ילד בגוף מסוקס, חברוק נעים לכל אחד, אך הוא חושש להתבגר. כאשר בעונה מאוחרת יותר יסתבר שהוא יודע להרכיב את הסביח המושלם, אנשי "מאסטר שף" ירדפו אחריו בניסיון להביאו לתוכנית, אבל הוא יסרב שוב ושוב, מתוך ביישנות ופחד מאחראיות.

עאבד נאדיר
ערבי ישראלי בעל היכרות מעמיקה, מבהילה ממש, עם סדרות נוסטלגיה משנות השמונים והתשעים. הוא יודע לצטט כל פרק של הצצקנים, ומסוגל לזהות ברחוב זמר נידח שהופיע בפרק אחד של זהו-זה. עאבד סובל מבעיה שכלית כלשהי, אם כי נראה שדווקא אלו שבסביבתו סובלים יותר; הוא קורא את העולם בהסתכלות מאוד מטא, ומשווה ללא הרף בין מעשיהם של חבריו למעשיהם של חברי תוכנית טלוויזיה בדיונית שמתרחשת במכללה בארץ אחרת.

שירלי בן-בסט
אמא לשישה ועוד אחד בדרך, תודה לאל! בעלה בא והולך לשליחויות ציוניות בחו"ל כל כמה שנים, ולכן החליטה שירלי ללמוד להסתדר לבד. היא באה למכללה כדי ללמוד מנהל עסקים, ואם ירצה השם, היא עוד תקים בית מאפה! כשר כמובן, וכולם מוזמנים לטעום מהעוגות! אבל רק אם לא אכלתם בשר בשש השעות האחרונות, חמודים שלי.

אליעד תשובה
המיליונר בעל חברת שוופס, נרשם למכללה מדי שנה מתוך שיעמום. הוא אוהב לספר על צעירותו בזמן תקופת הצנע (בגללה הוא קמצן), על שירותו הצבאי כקצין בחיל תחזוקה (בגללו הוא מיזנטרופ), ועל היתרונות שבלגור בנתניה (אין כאלו, אבל הוא מתעקש). בגין היה הפוליטיקאי האחרון שידע מה הוא עושה, ושמיר הזה, הוא סתם פושטק, תאמינו לי. (לעיתים מנסה אוחזת להזכיר לו מי ראש הממשלה הנוכחי; הוא בעיקר מתבלבל מזה).

דמויות חשובות נוספות

גידי רהב, הדיקן של המכללה, מוכר לרוב הסטודנטים בזכות ההכרזות היומיומיות שלו במערכת הכריזה, ולגיא וינר בזכות ההודעות הבלתי פוסקות שהוא שולח לו באוקי-קיופיד.

איגור הוא המורה לערבית, אפילו שהוא עולה מרוסיה. איזה מוזר הוא!

פרופסור ירון תמיר הוא הפרופסור לקרימינולוגיה ואיש מוסד מבהיל לשעבר. משוחק בידי איבגי.

פרקים נבחרים

החוג להיסטוריה מעלה שחזור של מלחמת העצמאות שיוצא מכלל שליטה, ומפלג את הקמפוס כמו שדה קרב. השחזור של מבצע עובדה מסתיים בהנפת חולצה (של גיא וינר) שנצבעה כ-"דגל המרקר", על אנטנת הסלולרי (השנויה במחלוקת) של המכללה.

עאבד מכריז שהוא עתיד לתת את העותק שלו של "סברמן 1" המקורי ששווה 6,000 ש"ח לאדם האחרון שישאר עומד במשחק "רק על הקווים", ובתוך מספר שעות הופכת המכללה לשדה קרב פוסט-אפוקליפטי, כאשר סיעות שונות בונות מכשירים הרסניים במטרה לדחוף אחרים כדי שיפלו מהקווים.

שירלי פונה לעאבד כדי שיכין לה, במסגרת לימודי הקולנוע שלו, סרטון לכבוד שבועות, להקרין לחברי ההתיישבות שלה. הסרט הולך ומתפתח למסע משיחי של עאבד לעבר גאולה, והוא מתגייר, חוזר בתשובה, מתחרד, אבל בסוף מבין שזה הכל היה מסע גילוי עצמי היפסטרי קלישאתי וחוזר בו מהכל.

"ערב חדש עם אבי ועאאאאבד!"

נשלח ב אישי

פרק 77 – כוהנים ודתות

על כתפי גמדים הוא פודקאסט שבועי, בו אורי ליפשיץ וערן אבירם מדברים על משחקי ושחקני תפקידים.

בתוכנית הפעם: הכוהן הוא תפקיד מגניב בכל שיטת משחק, ודתות הן כוח עצום וחשוב בכל עולם מערכה.

(לחצו כאן להורדת הפרק)

הרשמה לפרקים עתידיים: דרך iTunes, או בכל אמצעי אחר.
עקבו אחרינו:
 בדף הפייסבוקבעמוד הגוגל+, או בטוויטר.
כתובתנו למשלוח מיילים: gamadim@roleplay.co.il. שלחו לנו תגובות לדברים שאמרנו, שאלות לגבי דברים שקרו במשחקכם, או הצעות לנושאים שמעניינים אתכם.

הקדמה
פסטיבל האלתור הגדול באדינברו
למאבאטי
הרשמה מחודשת לעדכונים עתידיים בפודקאסט
ראיון על התרגום העברי של פאת'פיינדר באתר הפונדק

 

2:36 כוהנים ודתות
לשחק פלאדין, פרק 53.

3:20 יונתן כרמי

דת לרוב משחקת תפקיד חשוב במשחק בין אם יש או אין אלים, הדמויות יכולות להשתמש בזה לשפר את הסיפור שלהן ולרוב קיום הדת משנה בצורה דרסטית את העולם (תנסה להכניס אלים לשר הטבעות ותשנה לגמרי את העולם אפילו אם הם קיימים או לא)

4:02 איתי קפון

הכוהן! עשיתם פרק על פלאדין שמראה שהוא יותר מאביר מעצבן. אבל מהו הכהן חוץ מפלסטר אנושי? אז פה ושם הוא מגרש אל- מתים. אני שיחקתי כוהן במהדורה 3.5 לפני pathfinder  והאל שלי, אובד-היי, נתן לי כוחות שהפכו אותי להרבה יותר משפיע מפלסטר. זה נושא חשוב וכדאי שתעלו נקודות שיעשיר את המשחק.

4:40 דת בעולם המשחק
דת היא אחד הכוחות החברתיים המשמעותיים ביותר. כוחות חברתיים נפוצים נוספים בעולמות פנטזיה הם גזעים ומדינות – אבל דת מתייחדת בכך שהיא יכולה בקלות לחפוף בין גזעים\מדינות.
איומדה!
דת היא גם בסיס מצוין לפיצול חברתי, באמצעות פילוגים פנימיים (schism) שיוצרים בעצם תת-דתות.
הכנסייה (לא במובן של מבנה נוצרי, אלא במובן של גוף דתי מסודר) היא גם כוח מניע חשוב בעולם.
הכוח המנחם – משהו שמנחם ועוזר.
הכוח במלחמת הכוכבים הוא דוגמה מצוינת לכוח עליון שאינו האנשה של שום דבר, ולכן האמונה בו היא יותר כמו פילוסופיה מאשר דת. בסרטים המוקדמים אנחנו גם רואים כיצד זוהי פילוסופיה ממוסדת, עם קווים מאוד דומים לדת ממוסדת – יש להם מקדש ג'די מרכזי ומועצה מרכזית שעושה החלטות, והיא מופרדת מהמדינה (הרפובליקה).
הערפילאים, סדרת קריאה שהמלצנו עליה בפרק 42. (וגם משחק תפקידים מצוין)
Civilization 5, לרכישה בסטים.

10:00 כשהאלים באמת קיימים בעולם
זהו אלמנט חשוב בעולם פנטזיה, אין ספק לגבי קיומם של אלים.
ממלכת ישראל ההיסטורית.
יש עוד המון מה להגיד על הנושא הזה שלא אמרנו, בעיקר כי מדובר בדברים די בסיסיים, שכבר מופיעים בכל דיון שנערך בנושא הזה בספרי משחקי תפקידים. ראו את הספר Faiths of Eberron (ב-PDF) לכמה גישות מוצלחות במיוחד. שלחו לנו מייל עם בקשה לפירוט נוסף, אם אתם תקועים בכל מני שאלות כמו "אז מה הטעם באמונה, אם אני יודע שיש אלים!"

12:00 לפתח דמות באמצעות הדת
כשאתה בוחר לדמות אמונה, אתה בוחר תפיסת עולם. ואז אפשר להתחיל לשחק עם זה, למשל, להטיל בה ספקות.
זה נכון לא רק לכוהנים, כמובן.
Fullmetal Alchemist
תחושת שליחות והכוונה מוסרית של הדמות עוזרים לקדם את העלילה. אמונה היא מניע לפעולה מעצם טיבה. אלופים וכוהנים יכולים בהחלט להיות הדמויות העיקריות שדוחפות את החבורה קדימה.
נזירי האיזון של עולם הדיסק.

18:45 התפקיד המכאני של הכוהן
במו"ד 4 ו-5 כוהן יכול לרפא כפעולה משנית או נוספת, כך שהוא יכול לעשות גם משהו מעניין בתורו.
בחבורה שלנו בפאת'פיינדר אנחנו נמנעים מלרפא בזמן הקרב, כי זה סתם מרגיש כמו בזבוז זמן. רק אם המצב נראה חמור, מישהו מקדיש לזה את הפעולה הנדרשת; אחרת, אנחנו משתדלים להתרפא אחר-כך. זה מעט מסוכן, אבל הסכנה הזו מותחת. קל יותר לעשות את זה כשאתה בדרגה 6 לעומת 1, כמובן.
יש לכם הצעות לחוקי בית לריפוי בפאת'פיינדר? שלחו לנו, נשמח.
כוהן הוא תמיד כוהן של משהו.
בפאת'פיינדר יש לכל אל מספר תחומי השפעה – ובהחלט ייתכן שישנם כוהנים שסוגדים לפנים שונים של אותו האל, עם תחומי השפעה שונים כל אחד.
זה גם מקום טוב להתפתחות דמות. כשהקונספט של האל של הדמות מספיק רחב, אפשר לשנות את הגישה שלך לגבי העולם, ולגבי האופן בו האל מתבטא בעולם, מבלי שהדמות תהיה חייבת לעבור לאל אחר או לסבול ממשבר אמונה דווקא. אתה יכול פשוט ללמוד ולהתפתח בתוך אותו תחום. אל בהגדרה רחבה זה יותר מעניין מאל בהגדרה צרה.

25:35 הכוהן כהרפתקן
שוב נזכיר שהעובדה שהחוקים מאפשרים X, לא אומר שדווקא כדאי לעשות X. במקרה של מקצוע הכוהן, יחסית קל ליצור דמות שאינה טובה כהרפתקנית. שזה סבבה, אבל רק אם כולכם מסכמים שאתם רוצים משחק שכזה, כי זה לא ברירת המחדל של משחקי כמו-מו"ד.

27:40 ההבדל בין כוהן לאלוף
לדעתי ההבדל המעשי הוא מכאני בלבד, אין סיבה להתעקש למצוא ביניהם גם הבדל פנים-עולמי.
אורי מציע להמנע מהגדרה עצמית באמצעות המקצוע בכל מקרה.

30:10 דתות לא רגילות
צ'ליאקס
Emerald Spire

35:22 כוח הקודש האינסופי
כוהנים הם יותר מאוסף של לחשים, יש להם קו ישיר לאל עצמו. האל הוא לא רק מקור לחידוש הקסם היומי שלך.
Dungeon Crawl Classics, לרכישה ב-PDF.

 

נשלח ב על כתפי גמדים עם התגית:

רכישות וראיונות

אז עלה ראיון שנערך איתי בנושא פאת'פיינדר, בו דניאל מהפונדק ריכז שאלות ושאל אותי ואת אוריין ממאנקי טיים כל מני דברים לגבי תרגום שיטות לעברית. עניתי שם דברים שלדעתי הם חשובים לכל מי שסקרן לגבי התחום.

כמו כן, קניתי את ספר החוקים לשחקן של מו"ד 5! אני מקווה לתת התרשמות מלאה בימים הקרובים.

נשלח ב אישי, משחקי תפקידים

פרק 76 – משתה הגמדים, חלק ב'

על כתפי גמדים הוא פודקאסט שבועי, בו אורי ליפשיץ וערן אבירם מדברים על משחקי ושחקני תפקידים.

בתוכנית הפעם: חלק שני של ההקלטה שערכנו בערב המשחקים הגמדי ברומ"ח.

(לחצו כאן להורדת הפרק)

הרשמה לפרקים עתידיים: דרך iTunes, או בכל אמצעי אחר.
עקבו אחרינו:
 בדף הפייסבוקבעמוד הגוגל+, או בטוויטר.
כתובתנו למשלוח מיילים: gamadim@roleplay.co.il. שלחו לנו תגובות לדברים שאמרנו, שאלות לגבי דברים שקרו במשחקכם, או הצעות לנושאים שמעניינים אתכם.

זהו חלק ב' של ההקלטה, החלק הראשון נמצא כאן.

חדשות ועדכונים
ב-28 באוגוסט נערך ברומ"ח ערב משחקים בדגש על משחקים סיפוריים בסגנון אינטרפיד ומיקרוסקופ, ובגישת "אי-כנס" – כלומר, הלו"ז נקבע בתחילת הכנס עצמו, לא לפני. אנא הרשמו בהקדם, כדי להבטיח את קיומו של הכנס (שתלוי בהצלחת ההרשמה המוקדמת). 20 ש"ח בלבד. אתר אי-כנס "משחקים יוצרים".
סקירה על אינטרפיד בפרק 63, מיקרוסקופ (עוד לא סיקרנו, אבל דיברנו מלא, והנה תוצאת משחק לדוגמה), הקלטת משחק השנה השקטה בפרק בונוס 4.
סקירתו של אביב מנוח על עולם קודר, הרחבת פנטזיה אפלה לעולם המבוך
העמוד של ואנור בפייסבוק והקבוצה בגוגל פלוס
ליידי בלקבירד – משחק תפקידים קצר וחשוב מאת ג'ון הארפר – תורגם לעברית בידי עומר ג'ואל
כנס דרקוניקון מכריז על דחייה ל-27 באוגוסט

3:55 חן ורדי
אלוף הארץ במבוכים ודרקונים לחבורות הרפתקנים.
לא מצליח להביא את עצמו לידי ביטוי.

18:15 ענבל מגנזי
חיכוכים עזים בין שחקנים בחבורה.

35:42 חוויות מהכנס

39:50 אורטל טל
לא מרוצה מהאופן שבו החבורה שלה מתנהלת, בעיקר בתחום עמידה בלו"ז. האם זו אחראיות המנחה לאכוף את זה?

אורטל טל מארגנת קבוצה של מנחים שיריצו לילדים במקלטים בדרום הארץ. המעוניינים להתנדב, נא לפנות לאורטל במייל ksafalot@gmail.com, או דרך העמוד של קרן השפע בפייסבוק (שאני לא יכול לקשר אליו, כי אני בחו"ל, והוא מונע כניסה מחו"ל).

נשלח ב על כתפי גמדים

פרק 75 – משתה הגמדים, חלק א'

על כתפי גמדים הוא פודקאסט שבועי, בו אורי ליפשיץ וערן אבירם מדברים על משחקי ושחקני תפקידים.

בתוכנית הפעם: חלק ראשון של ההקלטה שערכנו בערב המשחקים הגמדי ברומ"ח, בחמישי האחרון.

 

(לחצו כאן להורדת הפרק)

הרשמה לפרקים עתידיים: דרך iTunes, או בכל אמצעי אחר.
עקבו אחרינו:
 בדף הפייסבוקבעמוד הגוגל+, או בטוויטר.
כתובתנו למשלוח מיילים: gamadim@roleplay.co.il. שלחו לנו תגובות לדברים שאמרנו, שאלות לגבי דברים שקרו במשחקכם, או הצעות לנושאים שמעניינים אתכם.

פתיחה
הפרק יצא ארוך מהצפוי, אז חילקנו אותו לשניים.
כנס גריפון בירושלים, בחמישי הקרוב.
אנחנו עוברים לסאונדקלאוד! (כנראה). אם אתם עדיין רשומים דרך אייקאסט, אנא עדכנו את הפיד לכתובת הבאה: http://feeds.feedburner.com/dwarves-shoulders
אם אתם רשומים דרך אייטיונס, בתקווה הכל יהיה בסדר.

תמונות ממשתה הגמדים!
רומ"ח
פרק 73: סקירה של ערכת ההתחלה של מבוכים ודרקונים 5

6:30 ליאור בלום
עקרונות ההנחיה של ואנור (קובץ PDF)

21:35 דניאל זולוטניצקי
משהו לא בסדר במשחק, והם לא בטוחים מה.
תזכורת – ההרפתקה של טורניר חוקרי המבוכים זמינה להורדה.

 

זה אומנם יאמר רק בפרק הבא, אבל חשוב שיפורסם כאן: אורטל טל מארגנת קבוצה של מנחים שיריצו לילדים במקלטים בדרום הארץ. המעוניינים להתנדב, נא לפנות לאורטל במייל ksafalot@gmail.com, או דרך העמוד של קרן השפע בפייסבוק (שאני לא יכול לקשר אליו, כי אני בחו"ל, והוא מונע כניסה מחו"ל).

נשלח ב על כתפי גמדים עם התגית:

ארכיון

אני רק אשים את זה כאן