קטגוריות
אישי

פרק 34 – הגמדים חופרים באייקון 2013

על כתפי גמדים: אורי ליפשיץ מצטרף לערן אבירם מדי שבוע, בפרקים בני 30 דקות בהם נדבר על משחקי ושחקני תפקידים, עם נושאים שונים מהארץ והעולם. 
כתובתנו: gamadim@roleplay.co.il, שלחו לנו מחשבות משלכם על מה שאמרנו, דברים מעניינים שקרו במשחקכם, או נושאים שמעניינים אתכם. 
צרו איתנו קשר גם דרך דף הפייסבוק של הפודקאסט, או עמוד הגוגל+ שלנו.
היכנסו לעמוד האייקאסט כדי להירשם לפרקים עתידיים, או הרשמו ב-RSS לרשימות הפרקים עצמן.

לחצו להאזנה לפרק (או באתר iCast):

 [audio:http://pod.icast.co.il/2e91481c-e0ac-404b-b1ba-0a6b986e5058.icast.mp3]

בתוכנית הפעם: הקלטה חיה מאייקון 2013! הנה אפילו תמונה שתוכיח זאת.

עדכון: הנה אפילו סרטון וידאו של כמעט כל הפרק! ותודה לצוות המקליטים של אייקון.
איכות ההקלטה קצת נמוכה ב-2-3 דקות ראשונות, אבל משתפרת בהמשך. לא מספיק, אבל עדיין. אנחנו מקווים להשיג ציוד הקלטה טוב יותר לקראת הכנס הבא, אגב.
במהלך ההאזנה תבחינו בפעם או פעמיים שאנחנו אומרים ש-"הקטע הזה ירד בעריכה", אבל בסוף החלטתי שלא להוריד אותם, כי זה זורם יותר טוב, ובתכל'ס זה די מצחיק.

בניגוד לבדרך כלל, הפירוט הפעם מצומצם ולא ניתן קישור לכל רפרנס שנאמר. עמכם הסליחה, בפרקים הבאים נשוב ליידע ככל האפשר.

3:22
אורי מקבל את ספר השיטה של Edge of the Empire, ובהזדמנות זו אנחנו מסבירים בקצרה כיצד עובדת השיטה ולמה אנחנו ממליצים עליה.

11:00
אורי גיל רוצה להגן על כך ש-20 טבעי הוא יחסית נדיר ב-ק20; אם זו לא תוצאה נדירה, אז עבורו זה פחות כיף.

19:30
אורטל טל לא מסתדרת עם שיטות – לא מצליחה ללמוד את מו"ד 3.5, ובשביל מה צריך שיטות בכל מקרה?

32:00 
אורי שילה הביא לנו קאפקייקס, אז אנחנו מסכימים לכל מה שהוא אומר.
אורי מפתח שיטה משלו, וחשוב לו שאפשר יהיה להסביר אותה בחמש דקות. מה נדרש משיטה כדי שזה יהיה אפשרי, ואיזה שיטות מוכנות מתאימות לדרישה הזו?

42:40
אלון קראוזה התחיל להשתמש בפרופים, בחפצים מוחשיים שהוא מציג לשחקנים תוך כדי המשחק, והוא שואל לגבי עצות בנושא – במה אפשר וכדאי להשתמש?

53:00
והכי חשוב – לא להכניס את הראש לפה של אריה. זה מסוכן מאוד!
(מערכון הרדיו המקורי, כאן)

53:35
דניאל זולוטניצקי מתלונן על שחקנים עצלנים שלא קוראים את הרקע על העולם שהוא נותן להם, ושואל איך לעזאזל לתת לשחקנים אקספוזיציה מבלי שזה יקח חצי שעה?

1:09:00
איתמר ראוך רוצה להתחיל מערכה של Fading Suns, שאפשר לסכם כ-"ימי ביניים בחלל", והוא רואה את זה כשילוב של שני דברים שונים שמתנגשים ומעוניין לדעת מה עושים עם זה?

1:15:00
גל אבירי שואל, מה לעשות כשבחבורה חסרות דמויות בעלות יכולות ספציפיות ונדרשות? כמו למשל אם חסר נוכל – האם להסיר את המלכודות מההרפתקה?

 

8 תגובות על “פרק 34 – הגמדים חופרים באייקון 2013”

[…] מפגש מאזינים "הגמדים חופרים באייקון 2013" – אני וערן אבירם מקליטים את הפודקסט "על כתפי גמדים" (iCast, Facebook, הבלוג של טקטיקה) כבר כמה חודשים. ואנחנו מקבלים המון משוב חיובי: שחקנים ומנחים שאומרים ששיפרנו להם את המשחק, שחקנים שחזרו לשחק בעקבות האזנה, שחקנים שהחליטו לנסות LARP אחרי פרק שלנו ועוד. המפגש מאזינים שלנו בכנס ביגור היה מספר חד ספרתי של מאזינים, באייקון היו עשרות (ואחד מהם, אורי שילה, הגדיל לעשות וכמו שביקשנו באחד השידורים שלנו – הביא לנו cupcakes!). משחקי תפקידים תמיד היו התחביב שלי וזה פשוט עושה אותי מאושר שאני יכול לעזור לאחרים ליהנות ממנו יותר. במפגש המאזינים באייקון עלו שאלות מעניינות וגם סוף סוף יכולתי לחבר בין חלק מהשמות מהמיילים לבין פרצופים. אפשר להאזין להקלטת המפגש בלינק הזה. […]

השארת תגובה